
Medová detoxikačná masáž
Liečivé účinky medu sú nám známe už od staroveku. Starí Egypťania používali síce posvätený med od posvätných včiel, ale náš takisto vynikajúco pomáha v rôznych situáciách. Bežne sa využíva na liečenie rán, na zlepšenie trávenia, pri dýchacích problémoch, regenerácií pečene, obličiek a tiež anémií, pri čom má dôležité miesto ako potravina, ktorá obsahuje obrovské množstvo vitamínov a minerálov. Jeho zloženie sa rôzni podľa zmesi kvetov navštívených jednotlivými včelstvami, ktoré med vyprodukovali, a tiež podľa lokality, obdobia a sezóny. Poznáme kvetinové medy ako repkový, z lúčnych kvetov, agátový - svetlý a redší, i medovicové - lesný medík tmavý.
Med obsahuje jednoduché cukry ako fruktózu, glukózu a sacharózu, ale aj oligosacharidy a podobne, 13 druhov aminokyselín vrátane esenciálnych, tiež bielkoviny aj rastlinné - z nektáru rastlín, ale aj živočíšne - z hltanových žliaz včiel. Nájdeme v ňom množstvo enzýmov ako amyláza, kataláza, oxidáza, maltáza, inuláza a mnohé iné, dôležitou súčasťou sú vitamíny - predovšetkým provitamín A, vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B6, B7, B12), C, D, H, K, P, a minerálne látky a stopové prvky - vápnik, horčík, fosfor, draslík, fosfor, sodík, síra, železo, kremík, mangán, bárium, nikel, striebro, zinok, volfrám, mangán, molybdén, chróm, kobalt, vanád, arzén, stroncium, titán, platina, jód, irídium, paládium a iné. Nájdeme tu voľné organické kyseliny ako kyselina octová, citrónová, šťaveľová, mliečna či mravičia, a potom ešte látky pôsobiace antibakteriálne ako cholín, acetylcholín, inhibín - ktorý sa ničí teplom nad 40°C, a preto podľa niektorých zdrojov by sa mal med stáčať za súmraku. V neposlednom rade sú tu zastúpené koloidné látky - ochranné látky enzýmov, chrániace ich pred prostredím v našom žalúdku, farbivá - karotény, flavóny, chlorofyl, melanín, a napokon silice a peľové zrnká. Náš oraganizmus vie veľmi dobre stráviť a využiť tieto látky z medu. Poznáme mnohé receptúry na liečenie medom, užíva sa vnútorne, ako kloktadlo, na rôzne obklady, ako maska na tvár, či v masti na rany ako prostriedok na masáž.
Takáto masáž pomáha nášmu telu detoxikovať sa, zrevitalizovať, zbaviť sa nepriaznivých účinkov stresu a nečistého životného prostredia.
Takisto ako pri bankovaní, i iných masážach je i tu dôležité poznanie tzv. Haedových zón, kde má ktorý orgán nervové zakončenia, a podľa toho vieme, kde máme najväčšie problémy.
Používame k nej najlepšie agátový med, pre jeho vyšší obsah vody, prípadne repkový. Lesný med má aj silnejšie zloženie a je hustejší, používame ho opatrnejšie.
Výhodou tejto masáže je spojenie dotykovej terapie, cieleného silného prekrvenia, vynikajúcich účinkov medu a detoxikácie organizmu priamo cez pokožku.
Metóda masáže medom je vhodná pri tzv. civilizačných chorobách a ich prevencií, ako sú onkologické ochorenia, alergie /okrem alergie na med/, reumatické ochorenia svalov a kĺbov, artróza, pri chronických problémoch s dýchacími cestami a tráviacimi ťažkosťami, pri chronickom únavovom syndróme, problémoch so spaním, pri regenerácií po ťažkých chorobách, nervových poruchách, ženských problémoch, plesňových infekcií v organizme, pri chorobách pečene, obličiek a pankreasu, poruchách potencie a neplodnosti, a mnohých iných.
Kontraindikácie, kedy nie je táto masáž vhodná a to je alergia na MED!, miest o s otvorenou ranou, pri poškodenej pokožke ako je ekzém, silná výsypka, pri nádoroch, aby sa náhodou nerozšírili metastázy, pri glaukóme /vysoký očný tlak/, pri krvácaní v tele /vredy a pod./, pri trombóze, a pri akútnych infekčných ochoreniach.
Obsah výučby:
- Funkčná anatómia
- Fyziológia
- Ukážky a nácvik jednotlivých hmatov
- Jednotlivé zostavy
- Praktické absolvovanie masážnych procedúr a cvičení
- Nevhodné postupy jednotlivých typov masáží
- Zásady bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a pri ochrane životného prostredia
- Zásady hygieny a epidemiológie dotýkajúce sa osoby pracovníka, klienta, pracoviska, prístrojov a pracovných pomôcok
- Typy masážnych hmatov a ich varianty, techniku prevedenia, postupy v jednotlivých častiach ľudského tela a následnosť masážnych hmatov
- Vhodné postupy masáže a ich rozsah
Informácia o kurze:
- Forma záverečnej skúšky ústna skúška + praktická skúška,
- Absolventi kurzu obdržia osvedčenie o úspešnom absolvovaní kurzu.
- Miesto konania kurzu: Cabajská 6, 949 01 Nitra
- Čo si so sebou priniesť: biele nohavice, biele tričko (aj náhradné), prezuvky, uterák, osušku, mydlo, písacie potreby, USB kľúč, malý kozmetický uterák alebo rukavicu
- Odporúčame uchádzačom o kurz dať sa pred nástupom na kurz pretestovať antigénovými testami. Test nesmie byť starší ako 48 hodín.(*Jedná sa len o odporúčanie, ktorým možno eliminovať riziko infikovania sa na kurze.)
Profil absolventa:
Absolvent prezenčného kurzu si osvojí zručnosti v rámci techník a tiež masážnych zostáv suchého vákuového bankovania a oboznámi sa s pôsobením, kontraindikáciami a indikáciami čo môže použiť na rozšírenie svojho portfólia
Osvedčenie o neakreditovanom kurze neslúži na otvorenie živnosti SZČO.
Prihlášku môžete podať pomocou formulára, e-mailomalebotelefonicky +421 919 167 008/+421 951 251 486
