Medová detoxikačná masáž

 Liečivé účinky medu sú nám známe už od staroveku. Starí Egypťania používali síce posvätený med od posvätných včiel, ale náš takisto vynikajúco pomáha v rôznych situáciách. Bežne sa využíva na liečenie rán, na zlepšenie trávenia, pri dýchacích problémoch, regenerácií pečene, obličiek a tiež anémií, pri čom má dôležité miesto ako potravina, ktorá obsahuje obrovské množstvo vitamínov a minerálov. Jeho zloženie sa rôzni podľa zmesi kvetov navštívených jednotlivými včelstvami, ktoré med vyprodukovali, a tiež podľa lokality, obdobia a sezóny. Poznáme kvetinové medy ako repkový, z lúčnych kvetov, agátový - svetlý a redší, i medovicové - lesný medík tmavý.

Med obsahuje jednoduché cukry ako fruktózu, glukózu a sacharózu, ale aj oligosacharidy a podobne, 13 druhov aminokyselín vrátane esenciálnych, tiež bielkoviny aj rastlinné - z nektáru rastlín, ale aj živočíšne - z hltanových žliaz včiel. Nájdeme v ňom množstvo enzýmov ako amyláza, kataláza, oxidáza, maltáza, inuláza a mnohé iné, dôležitou súčasťou sú vitamíny - predovšetkým provitamín A, vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B6, B7, B12), C, D, H, K, P, a minerálne látky a stopové prvky - vápnik, horčík, fosfor, draslík, fosfor, sodík, síra, železo, kremík, mangán, bárium, nikel, striebro, zinok, volfrám, mangán, molybdén, chróm, kobalt, vanád, arzén, stroncium, titán, platina, jód, irídium, paládium a iné. Nájdeme tu voľné organické kyseliny ako kyselina octová, citrónová, šťaveľová, mliečna či mravičia, a potom ešte látky pôsobiace antibakteriálne ako cholín, acetylcholín, inhibín - ktorý sa ničí teplom nad 40°C, a preto podľa niektorých zdrojov by sa mal med stáčať za súmraku. V neposlednom rade sú tu zastúpené koloidné látky - ochranné látky enzýmov, chrániace ich pred prostredím v našom žalúdku, farbivá - karotény, flavóny, chlorofyl, melanín, a napokon silice a peľové zrnká. Náš oraganizmus vie veľmi dobre stráviť a využiť tieto látky z medu. Poznáme mnohé receptúry na liečenie medom, užíva sa vnútorne, ako kloktadlo, na rôzne obklady, ako maska na tvár, či v masti na rany  ako prostriedok na masáž.

Takáto masáž pomáha nášmu telu detoxikovať sa, zrevitalizovať, zbaviť sa nepriaznivých účinkov stresu a nečistého životného prostredia.

Takisto ako pri bankovaní, i iných masážach je i tu dôležité poznanie tzv. Haedových zón, kde má ktorý orgán nervové zakončenia, a podľa toho vieme, kde máme najväčšie problémy.

Používame k nej najlepšie agátový med, pre jeho vyšší obsah vody, prípadne repkový. Lesný med má aj silnejšie zloženie a je hustejší, používame ho opatrnejšie. 

Výhodou tejto masáže je spojenie dotykovej terapie, cieleného silného prekrvenia, vynikajúcich účinkov medu a detoxikácie organizmu priamo cez pokožku.

Metóda masáže medom je vhodná pri tzv. civilizačných chorobách a ich prevencií, ako sú onkologické ochorenia, alergie /okrem alergie na med/, reumatické ochorenia svalov a kĺbov, artróza, pri chronických problémoch s dýchacími cestami a tráviacimi ťažkosťami, pri chronickom únavovom syndróme, problémoch so spaním, pri regenerácií po ťažkých chorobách, nervových poruchách, ženských problémoch, plesňových infekcií v organizme, pri chorobách pečene, obličiek a pankreasu, poruchách potencie a neplodnosti, a mnohých iných.

Kontraindikácie, kedy nie je táto masáž vhodná a to je alergia na MED!, miest o s otvorenou ranou, pri poškodenej pokožke ako je ekzém, silná výsypka, pri nádoroch, aby sa náhodou nerozšírili metastázy, pri glaukóme /vysoký očný tlak/, pri krvácaní v tele /vredy a pod./, pri trombóze, a pri akútnych infekčných ochoreniach.

Obsah výučby:

  • Funkčná anatómia
  • Fyziológia
  • Ukážky a nácvik jednotlivých hmatov
  • Jednotlivé zostavy
  • Praktické absolvovanie masážnych procedúr a cvičení
  • Nevhodné postupy jednotlivých typov masáží
  • Zásady bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a pri ochrane životného prostredia
  • Zásady hygieny a epidemiológie dotýkajúce sa osoby pracovníka, klienta, pracoviska, prístrojov a pracovných pomôcok
  • Typy masážnych hmatov a ich varianty, techniku prevedenia, postupy v jednotlivých častiach ľudského tela a následnosť masážnych hmatov 
  • Vhodné postupy masáže a ich rozsah

Informácia o kurze:

  • Forma záverečnej skúšky ústna skúška + praktická skúška,
  • Absolventi kurzu obdržia osvedčenie o úspešnom absolvovaní kurzu.
  • Miesto konania kurzu: Cabajská 6, 949 01 Nitra
  • Čo si so sebou priniesť: biele nohavice, biele tričko (aj náhradné), prezuvky, uterák, osušku, mydlo, písacie potreby, USB kľúč, malý kozmetický uterák alebo rukavicu
  • Odporúčame uchádzačom o kurz dať sa pred nástupom na kurz pretestovať antigénovými testami. Test nesmie byť starší ako 48 hodín.(*Jedná sa len o odporúčanie, ktorým možno eliminovať riziko infikovania sa na kurze.)

Profil absolventa:

Absolvent prezenčného kurzu si osvojí zručnosti v rámci techník a tiež masážnych zostáv suchého vákuového bankovania a oboznámi sa s pôsobením, kontraindikáciami a indikáciami čo môže použiť na rozšírenie svojho portfólia

Osvedčenie o neakreditovanom kurze neslúži na otvorenie živnosti SZČO. 


Prihlášku môžete podať pomocou formulára, e-mailom
alebo
telefonicky +421 919 167 008/+421 951 251 486

© 2021 MaTera s.r.o., Staničná 11, Nitra 949 01
Vytvorené službou Webnode Cookies
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky